Jak wiecie 5 lipca premierę miał WARCRAFT 3, gra na którą czekały miliony (miliardy?) fanów. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić jak sprzedaż tego flagowego produktu miała się w dniu premiery.

Jeœli chodzi o reklamę to jedynymi jej oznakami były standy z wielkimi ilustracjami jednostek Z REIGN OF CHAOS. Poza tym w internecie uruchomiono konkurs Warcraftomania, a na stronie CDP mogliśmy poczytać 'Pamiętnik Wydawcy' o nowym dziele mistrzów z Blizzarda.
Aby mój sprawdzian był obiektywny postanowiłem zapytać się o wyniki handlu sprzedawców. W jednym w większych hipermarketów o godzinie 12.00. ilości zakupionych Warcraftów były niezadowalające. Być może ma to związek z pirackimi kopiami (W3 było w takiej 'sprzedaży' od miesiąca), jak i z tym, że godzina była wczesna lub, że mamy wakacje. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu klienci dadzą wynikami sprzedaży w Polsce Blizzardowi do myślenia (ew. postawienie szybszego serwera). Być może kolejny rekord zostanie pobity, czego Wam, sobie i CD Projektowi z całego serca życzę. Jak na razie zapraszam do poczytania recenzji, którą powinniście znaleźć w tymże numerze.

GONZO