Command & Conquer Generals

Od jakiegoś czasu w Internecie, w tym od niedawna na oficjalnej stronie Westwood Studios pojawiły się zapowiedzi nadejścia ich najnowszego "dziecka".
Nie jest to dodatek do RENEGADE jak wielu mogłoby się spodziewać. Chodzi tu o całkowicie nową produkcję, a mianowicie COMMAND & CONQUER GENERALS - jeszcze nowsze spojrzenie na świat C&C niż RENEGADE...

KTO TU JEST?

Tym razem mamy mieć do czynienia z trzema stronami konfliktu, są to:
- USA - jak zawsze, światowy strażnik pokoju
- Chiny - wiadomo, ktoś musi przeszkadzać USA


- Global Liberation Army (GLA) - Międzynarodowa organizacja terrorystyczna, pragnąca wprowadzić swój porządek na świecie.

CZYM BĘDĘ MÓGŁ SIĘ POBAWIĆ?

Każda ze stron ma dysponować specyficznym wyposażeniem, np. bronią chemiczną...

Jednostki GLA:
a) "Angry mob" - będzie to grupa około 20 osób cywilnych, uzbrojonych w kamienie, koktajle Mołotowa. Poszczególne grupy mogą się ze sobą łączyć i powodować większe zniszczenia.
b) Technicans - technicy będą mogli wsiąść do pojazdu, zwiększając jego siłę ognia, mogą zdobywać również doświadczenie podczas bitwy

Jednostki chińskie:

a) Propaganda Blimp - ma za zadanie zwiększać morale żołnierzy i wywoływać anty amerykańskie nastroje.
b) Seismic Tank - Potężna jednostka, zbudowana z dwóch połączonych ze sobą części. Wyposażona jest w działko kalibru 150mm którego pociski po uderzeniu w ziemię mają wywoływać wstrząsy sejsmiczne, spowalniające wrogie jednostki. Można będzie go wyposażyć w wyrzutnię rakiet SAM, będzie również mógł miażdżyć mniejsze czołgi wroga (podobno mniejszych się nie bije... ;)


c) Intefno Cannon - Jednostka ma być podobna do Flame Tank z poprzednich części C&C. Jednak jej działanie ma być zgoła inne. W ciągu sekund jednostka ma wywoływać prawdziwe piekło, a kiedy zniszczona wybucha, powoduje wielka kulę ognia która niszczy wszystko wokół niej...
d) Hackers - odpowiednik inżyniera. Hakerzy będą mogli przejmować wrogie satelity, oraz obce budynki. Im większe doświadczenie jednostki, tym mniejsza ilość hakerów ma być potrzebna do przejęcia obcej struktury.
e) Troop crawler, ma służyć do transportu licznej (wiadomo Chiny ;) piechoty.

Jednostki USA:

a) Aurora strike fighter - latająca jednostka bojowa. Zawiera jedną bombę silnego rażenia. Lecąc w stronę celu może osiągać zawrotne prędkości, co czyni ten samolot nieosiągalnym dla jednostek naziemnych. Jednak zaraz po zrzuceniu bomby, samolot raptownie zwalnia, aby starczyło mu paliwa na powrót do bazy, wtedy jest już bardzo łatwym celem...
b) Pilot - każda jednostka latająca osobno wymaga pilota, po straceni samolotu pilot może się uratować.
c) Crusader tank - Czołg, który dzięki wyposażeniu jak w poduszkowcu może poruszać się także po wodzie jak i po każdym rodzaju terenu lądowego.

Jednostki są przemyślane, co na pewno uczyni zabawę ciekawszą...

JAK TO WYGLĄDA?

Powiem krótko... Nareszcie 3D. Ciekaw jestem ilu z Was to zmartwi, a ilu ucieszy. Myślę, że entuzjaści nowego C&C będą w zdecydowanej większości. Na załączonych screenach widać, że gra prezentować się będzie naprawdę nieźle...Zainteresowanych, zachęcam do odwiedzenia następujących stron, z których zaczerpnąłem powyższe informacje:
- Oficjalna Witryna Westwood Studios: www.westwood.com
- Pierwsza strona Fan Klubu C&C Generals: www.generals.com

Znajdują się tam dokładne opisy jednostek, tapety, trailery, flashowe prezentacje oraz na bieżąco dodawane informacje o poczynaniach autorów. Przewidywany termin wydania gry to trzeci kwartał tego roku. Na razie pozostaje nam czekanie. Tylko że ja już nie mogę się doczekać... ;)

MARKINSON